Czy DYSBIOFIX-D™ można łączyć z lekami antykoncepcyjnymi?

Nie dysponujemy informacjami dotyczącymi interakcji pomiędzy preparatem DYSBIOFIX-D™ i lekami antykoncepcyjnymi. Rekomendujemy, aby w przypadku wątpliwości dotyczących bezpieczeństwa stosowania lub dawkowania suplementu diety skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Jak długo mogę przyjmować DYSBIOFIX-D™?

Nie ma przeciwwskazań do przewlekłego zażywania naszych produktów. Dysbioza jelit i zaburzenia mikroflory jelitowej są bardzo poważnymi problemami zdrowotnymi i ich leczenie wymaga cierpliwości i czasu.

Zalecamy, żeby osoby przewlekle stosujące leki, przed rozpoczęciem stosowania każdego z naszych produktów konsultowały się z lekarzem lub farmaceutą. Należy zawsze stosować się do zalecanego dawkowania. Z uwagi na to, że wszystkie nasze produkty zawierają substancje aktywne biologicznie, w przypadku zauważenia jakichkolwiek problemów należy przerwać jego stosowanie i skonsultować się z lekarzem.

 

Z jakimi lekami nie powinno się łączyć zestawu DYSBIOFIX-D™?

Z uwagi na wysoką zawartość allicyny, szczególne środki ostrożności powinny zachować osoby stosujące leki przeciwzakrzepowe, hipotensyjne, rozrzedzające krew oraz leki przeciwnowotworowe.

DYSBIOFIX-D™ zawiera wysoką dawkę witanolidów z Ashwagandhy, dlatego nie zaleca się jego stosowania w połączeniu z lekami przeciwdepresyjnymi, przeciwpadaczkowymi, przeciwlękowymi, przeciwcukrzycowymi, immunosupresyjnymi, obniżającymi ciśnienie krwi oraz hormonami tarczycy.

Osoby przyjmujące przewlekle leki, przed rozpoczęciem przyjmowania zestawu DYSBIOFIX-D™ powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. W każdej sytuacji, w której istnieją wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa stosowania lub dawkowania suplementu diety należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Czy DYSBIOFIX-D™ można stosować w ciąży?

DYSBIOFIX-D™ zawiera witanolidy z Ashwagandhy, które nie powinny być zażywane przez kobiety w ciąży.

Nie dysponujemy badaniami, które potwierdzają bezpieczeństwo stosowania naszych produktów w trakcie ciąży i w okresie laktacji. Dlatego ciąża i okres karmienia piersią są przeciwwskazaniem do stosowania wszystkich produktów marki HerbalTherapy™. W każdej sytuacji, w której istnieją wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa stosowania lub dawkowania suplementu diety należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Czy możliwe jest przedawkowanie DYSBIOFIX-D™?

Przedawkować można wszystko, a tym bardziej produkty zawierające substancje bioaktywne. Dlatego w razie jakichkolwiek wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem.

Dawkowanie zestawu DYSBIOFIX-D™ zostało optymalnie dobrane na podstawie badań klinicznych i nie należy modyfikować rekomendowanej dawki, ponieważ może to prowadzić do niekorzystnych skutków lub reakcji niepożądanych.

Informacje o dawkowaniu każdego produktu HerbalTherapy™ znajdziesz na naszej stronie w zakładce ‘dawkowanie’. Pamiętaj, że w normalizacji pracy jelit najważniejsza jest systematyczność. Badania, na podstawie których opracowane zostały receptury i dawkowanie produktów HerbalTherapy™ pozwalają określić jak należy je stosować, żeby zachować wysoki profil bezpieczeństwa i osiągnąć oczekiwane korzyści zdrowotne.

Jak szybko zauważę efekty zażywania DYSBIOFIX-D™?

Stosując się do naszych zaleceń, pozytywne efekty powinieneś zauważyć po kilku tygodniach Jednak, w związku z tym, że reakcja organizmu w przypadku dysbiozy jelit jest bardzo indywidualna, korzystny wpływ możesz zauważyć nawet w drugim tygodniu przyjmowania produktu lub po dłuższym czasie.

Najważniejsza jest systematyczność, ponieważ normalizacja pracy jelit jest procesem, który wymaga czasu, ale jej efekty są bardzo pozytywne i stabilne.

Dlaczego DYSBIOFIX-D™ jest produktem dla mnie?

DYSBIOFIX-D™ to jedyny na rynku suplement diety przeznaczony do wspomagania leczenia dysbiozy jelit z przewagą biegunki, o składzie opartym na wynikach badań klinicznych.

DYSBIOFIX-D™ powstał jako jeden z dwóch pierwszych produktów marki HerbalTherapy™, przeznaczonych dla osób z chorobami wywołanymi zaburzeniami mikrobioty jelitowej, których skutkiem jest dysbioza przewodu pokarmowego.

DYSBIOFIX-D™ jest przeznaczony do wspomagania leczenia biegunkowej formy zespołu jelita drażliwego (IBS-D), bakteryjnego przerostu jelita cienkiego z przewagą zaparć (H-SIBO) i grzybicy układu pokarmowego (CANDIDA/SIFO).

Skład zestawu DYSBIOFIX-D™ został opracowany na podstawie wyników badań klinicznych, w których udowodniono skuteczność zastosowanych w nim substancji. DYSBIOFIX-D™ zawiera standaryzowane ekstrakty roślinne o ściśle określonych parametrach, starannie dobrane pod kątem bezpieczeństwa i skuteczności.

W skład zestawu wchodzą kapsułki zawierające substancje bioaktywne:

Dawka 1 – Berturisan (rano, po śniadaniu):

  • 500 mg berberyny
  • 200 mg kurkuminoidów
  • 2 mg piperyny (maks. dopuszczalna dawka)

Dawka 2 – Allisan (wieczór, po kolacji):

  • 5000 µg allicyny
  • 200 mg kurkuminoidów

Dawka 3 – Travesan (wieczór, przed snem):

  • 30 mg gingeroli
  • 10 mg witanolidów z Ashwagandhy (100% maks. dawki dobowej)
  • 400 mg cytrynianu magnezu

Dawkowanie jest dobrane ściśle pod kątem uzyskania opisanych w badaniach korzyści zdrowotnych. Dokładne informacje dotyczące badań klinicznych, z których korzystaliśmy znajdują się w karcie produktu DYSBIOFIX-D™.

DYSBIOFIX-D™ jest suplementem diety i nie może być używany jako zamiennik zrównoważonej diety lub produktów leczniczych. Osoby przyjmujące przewlekle leki przed włączeniem zestawu DYSBIOFIX-D powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania w tym zakresie, chętnie ci pomożemy, skontaktuj się z nami: kontakt@herbaltherapy.pl